Dmitrij "Rudy" Siwak
Organizator przedsięwzięć turystycznych na Ukrainie z ponad 10-cio letnim stażem, alpinista, wynalazca sauny biwakowej, niezwykle pozytywny i otwarty człowiek.
Dmitriy będzie się zajmował...
11 lipca
Przelot z Warszawy do Kherson przez Kijów. Transport na wyspę. Po drodze wegańska obiadokolacja.
(O szczegółach dotyczących transferu oraz organizacji będziesz informowany na bieżąco)
12 – 17 lipca
Orientacyjny plan dnia obejmuje 2-3 praktyki dziennie. O świcie elementy uważności + qi gong, w południe joga i świadomość ciała.Sesja wieczorna to ćwiczenia na rozwój zdolności do obecności, pranajamy i somatyka.
18 lipca
W nowej jakości
wracamy do domów.
– Kąpiele w ciepłym i czystym morzu
– Zanurzanie się w wewnętrznej i zewnętrznej ciszy
– Uważne i aktywne uczestnictwo w aktywnościach dotyczących organizacji obozowiska
– Zdolność radowania się z prostych rzeczy, i przyjmowania świata oraz otaczających ludzi takimi, jakimi są
RESET
Odosobnienie z jogą na bezludnej wyspie
11-18 Lipca 2020
Pavel Tsekhotsky
Praktykuję jogę od 2007 roku, jestem nauczycielem według systemu Wiaczesława i Eleny Smirnowych. W tym systemie pojmuje się jogę jako narzędzie do zrozumienia samego siebie i odnalezienia swojego miejsca na świecie, nie zaś sam akt ćwiczeń. Pomimo tego, że to dość trudne zadanie, moi nauczyciele i ja, poprzez stosowanie konkretnych metod niwelowania napięć mięśniowych, błędnych wzorców ruchowych i poczucia łączenia ciała w całość pomagamy ludziom zmieniać postrzeganie samego siebie.Wcześniej, oprócz szkolenia w ośrodku Smirnowych, przez 8 lat praktykowałem metodę “Yoga23” Adrieja Siderskiego wraz z jego uczniami: Aleksandrom Zatolocznym, Olegom Linychiem oraz Sergeem Jernominym.
Jestem praktykiem. Staram się działać, nie teoretyzować. W tym momencie wciąż uczę się jogi i medytacji, wdrażam w życie buddyjskie wskazówki funkcjonowania w rzeczywistości.Mieszkam z rodziną we Wrocławiu, gdzie prowadzimy studio jogi “Drzewo Życia”, w którym regularnie prowadzę zajęcia “Joga i świadomość ciała”.
Oprócz tego interesuję się praktyką QiGong’u, psychoterapią zorientowaną na ciało, psychosomatyką i refleksoterapią. W ostatnim czasie bardzo mocno rozwijam się w kierunki idei “sustainable living”.Na codzień pracuję w dziedzinie IT jako project manager, a w czasie wolnym uwielbiam spędzać czas z moją żoną i trójką dzieci. Czasami włączając pływanie według systemu “Total Immersion”.
Kilka słów o praktyce
Przez kilka pierwszych dni będziemy pracować głównie z ciałem. Zwrócimy uwagę na poprawność wykonywania asan, obserwując i wykorzystując połączenie z centrum.
Następnie włączymy w pole naszej uważności składnik energetyczny – będziemy wykonywać ćwiczenia w synchronizacji z oddechem i popracujemy z pranajamami.
Oddychanie stanie się naszym pomocnikiem i przyjacielem.
W późniejszym etapie do pracy dodamy aspekt świadomości. Połączymy ciało, oddech i uwagę; odnajdziemy ich nierozerwalny związek i wzajemne oddziaływanie. Zagłębimy się w medytację.
Podczas warsztatu nieustannie będziemy pracować z ćwiczeniami rozluźniającymi i uważnym odczuwaniem ciała – somatyką Hanny, metodą Feldenkraisa i TRE.Każdego dnia będziemy praktykować Obecność, zdolność do obecności tu i teraz, bez oceniania, oczekiwań i projekcji.
Co zabrać ze sobą?
Matę do jogi, nakrycie głowy, wygodne ubrania, krem przeciwsłoneczny (preferowany filtr 50), krem przeciwko insektom, kostium kąpielowy, talerzyk lub miseczkę, mały kubeczek, ręcznik, niezbędną dla was apteczkę, przybory toaletowe, a co najważniejsze – otwartość i pozytywne nastawienie.
Sprzęt biwakowy będzie zapewniony, jeśli nie posiadasz własnego. Jeżeli wolisz zabrać swój ekwipunek – nie zapomnij o namiocie, śpiworze i karimacie.
Co będziemy jeść?
Minimalistyczne, wegetariańskie i rozdzielne (nie mieszamy białka i węglowodanów). Podstawowymi produktami będą kasza, warzywa, rośliny strączkowe i orzechy. Zielenina, warzywa i owoce z lokalnego targu.
Jeśli jesteś weganinem – to nie problem. W głównym menu występują zaledwie dwa produkty pochodzenia zwierzęcego: masło klarowane i miód. W przypadku diety wegańskiej krowie masło zastępujemy olejem kokosowym, а miód – owocami świeżymi i suszonymi.
Co zyskasz?
Codzienna praktyka pozwoli uwolnić wszystkie napięcia i głębokie pokłady zmęczenia, co poskutkuje tym, że poczujesz się tak, jakbyś spędził na urlopie ponad miesiąc! Zdezaktualizujemy nieefektowne życiowe programy, które generują wewnętrzne napięcia. Dotkniemy różnych poziomów i przeszkód stojących na drodze do zdrowia i poznania Twojej wewnętrznej prawdy. W czym tkwi tajemnica? Między innymi w odpowiednio dobranych asanach, pranajamach i medytacjach.
Gdzie?
Bezludna, dziewicza wyspa Dżaryłgacz umiejscowiona na południu Ukrainy to miejsce, gdzie można poczuć się w pełnej symbiozie z naturą. W ciszy, bez zgiełku technologicznego. Plaże i otaczająca flora zachowały swoją pierwotną postać. Na terenie wyspy można znaleźć rzadkie, endemiczne rośliny, a przy odrobinie szczęścia spotkać dziko żyjące zwierzęta.