REJESTRACJA >>

ZAPISY

INWESTYCJA I LOTY

RYŻY

PAVEL

O PRAKTYCE

CO ZABRAĆ ZE SOBĄ?

CO BĘDZIEMY JEŚĆ?

ORGANIZACJA I TREKKING

CO ZYSKASZ?

GDZIE?

back to top

back to top

back to top

back to top

back to top

back to top

back to top

back to top

back to top

back to top

back to top

Tym razem chcę Was zabrać na wędrówkę przez długodystansowy szlak górski na południowym wybrzeży Turcji przebiegający przez najważniejsze zabytki kultury licyjskiej.  Jest to historyczne miejsce z mnóstwem starożytnich zabytków, ale ja lubię go za wspaniała niesamowitą przyrodę, która jest najpiękniejszym znanym mi połączeniem ciepłego śródziemnego morza i gór. Wracałem tu wiele razy - żeby ćwiczyć jogę, żeby się kopać w łagodnej błękitnej wódzie, i teraz chcę zabrać Was żeby połączyć dwie najbardziej cudowne zjawiska mojego życia - trekking a jogę!

 

Więcej dowiedzieć się o miejscu można pod tym linkiem, o trekkingu -  pod tym linkiem, a tu nawet poczytać po Polsku.

 

 

Całkowity koszt obejmujący  zakwaterowanie, wyżywienie, transport na  lotnisko, trekking oraz zajęcia to  1500 pln za umowy wpłaty zaliczki przed 15 Marca. Po 1 Marca 1600 pln.

 

W cenie nie jest zawarty lot. Cena także nie jest zawarte ubezpieczenie oraz testy na COVID.

 

Transfer z Antalii 10 Kwietnia dopasujemy do lotów, ale celujemy w wyjazd z Antalii około 15:00. 

Transfer powrotny 17 Kwietnia planujemy tak żeby być na lotnisku około 11:00. Znaczy lot powrotny planujcie nie wcześniej niż 12:30

 

 

Możliwe opcje lotów: z Warszawy jedendrugi, z Berlina trzeci i czwarty.

  
Dla rezerwacji miejsca wymagana jest przedpłata w wysokości 200 pln.

 

Pozostała opłata może być wpłacona gotówką na miejscu w EUR lub USD.

 

Dmitri "Ryży" Sivak jest organizatorem przedsięwzięć turystycznych na Ukrainie z ponad 13-sto letnim stażem, alpinista, wynalazca sauny biwakowej, niezwykle pozytywny i otwarty człowiek.

 

Dmitriy będzie się zajmował całą organizacją na miejscu, transferem, sprzętem biwakowym, a także będzie gotował najpysznejsze jedzenie, które tylko można sobie wyobarzić, łącząc kuchnie ukraińską i gruzyńską.

 

Także on jest odpowiedzialny za humor, za zwązki międzynarodowe i za cudowny prysznić ze słądką wodą, jedyny w promeniu 20 kilometrów!

Pavel praktykuje jogę od 15 lat i podzieli się swoim doświadczeniem podczas porannych sesji jogi, poza wycieczkami i innymi atrakcjami jogowymi.
 
"W swojej praktyce skupiam się na namacalnych praktycznych metodach eliminowania napięć w ciele, na rozpoznawaniu i uwalnianiu się od destrukcyjnych wzorców ruchowych i wzmacnianiu tych prawidłowych, na łączeniu poszczególnych części ludzkiego ciała w jedną spójnie funkcjonującą całość. Do tego celu wykorzystuję hatha jogę, wiele praktyk oddechowych, metod somatycznych, metod zaczerpniętych z psychoterapii zorientowanej na ciało oraz coachingu.
Stale praktykuję jogę i medytację, bliska jest mi filozofia buddyzmu tybetańskiego, staram się mniej teoretyzować, a więcej praktykować.
Razem z rodziną mieszkam w pięknym Wrocławiu, gdzie założyłem studio jogi „Drzewo życia”. Prowadzę tam stałe zajęcia Joga i świadomość ciała, w wolnym czasie pływam systemem Total Immersion."

 

https://paveltsekhotsky.com/

Przez kilka pierwszych dni będziemy pracować głównie z ciałem. Zwrócimy uwagę na poprawność wykonywania asan, obserwując i wykorzystując połączenie z centrum.

Następnie włączymy w pole naszej uważności składnik energetyczny – będziemy wykonywać ćwiczenia w synchronizacji z oddechem i popracujemy z pranajamami.

 

Oddychanie stanie się naszym pomocnikiem i przyjacielem.

W późniejszym etapie do pracy dodamy aspekt świadomości. Połączymy ciało, oddech i uwagę; odnajdziemy ich nierozerwalny związek i wzajemne oddziaływanie. Zagłębimy się w medytację.

 

Podczas warsztatu nieustannie będziemy pracować z ćwiczeniami rozluźniającymi i uważnym odczuwaniem ciała – somatyką Hanny, metodą Feldenkraisa i TRE, Qigong.

Matę do jogi, nakrycie głowy, wygodne ubrania, krem przeciwsłoneczny, krem przeciwko insektom, kostium kąpielowy, talerzyk lub miseczkę, mały kubeczek, ręcznik, niezbędną dla was apteczkę, przybory toaletowe, a co najważniejsze – otwartość i pozytywne nastawienie. 

 

Sprzęt biwakowy - namiot, śpiwór, karimatę. Bliżej daty wyjazdu udostępnię dla uczestników plik, gdzie można będzie się umówić na wspólne korzystanie z namiotów, jeżeli będzie taka potrzeba.
Jeżeli nie masz namiotu, nie musisz kupować - organizatorzy zapełnia. 

Jedzenie jest wegetariańskie i rozdzielne (nie mieszamy białka i węglowodanów). Podstawowymi produktami będą kasza, warzywa, rośliny strączkowe i orzechy. Zielenina, warzywa i owoce z lokalnego targu.


Jeśli jesteś weganinem – to nie problem. W głównym menu występują zaledwie dwa produkty pochodzenia zwierzęcego: masło klarowane i miód. W przypadku diety wegańskiej krowie masło zastępujemy olejem słonecznikowym, а miód – owocami świeżymi i suszonymi.

17 kwietnia 

W nowej jakości wracamy do domów. Transfer do lotniska w Antalii.

11-16 kwietnia 

Następne przejście to przłęcz ponad 750 metrów, w starożytnie miasto Olimpos (wioska Cirali). Idziemy w góre i noc spędzamy tuż pod przłęczą. Jest tu cudowny widok! I jest źródło wody. 


Następnego dnia schodzimy w dół przez starożytne miasto Olimpos - najpierw przez las sosnowy, a potem przez zarośla drzew laurowych i truskawkowych. Docieramy do plaży i przechodzimy wzdłuż morza. Zatrzymujemy się w kempingu i spędzamy tu dzień - w okolicy są ognie Chimery, piękna zatoka, góry i jaskinia.


Kończymy w Tekirova, skąd wracamy do Antalii, skąd zmęczeni i zadowoleni wracamy do Polski.

Rano się budzimy i wschodzimy na grzbiet gór. Morze i mnóstwo małych wysp zostają daleko na dole. Ścieżka jest urozmaicona - sosny, drzewa truskawkowe, nasypane kamienie i stare opuszczone sady pistacjowe. Wieczorem dochodzimy w wioskę Adrasan. 


W Adrasanie możemy spędzić cały dzień. Pospacerować dookoła zatoki. Wiele plaż i lasów - pięknie. Tu też jest mnóstwo jaskinii, a nawet kopalni poziomych. Są stworzone przez człowieka, wiele z nich ma wodę pitną. Ich głębokość sięga 100 metrów.

Spotykamy się na lotnisku w Antalii, skąd mamy transfer do startowego punktu naszej wyprawy.


Startujemy na plaży pomiędzy Mavikent i Karayoz - tu spędzamy pierwszy dzień albo noc (zależy od lotu). Odpoczywamy po locie, poznajemy siebie nawzajem, przepakowujemy plecaki.. Następnie ruszamy, idziemy leśną drogą wzdłuż morza. Możemy się wykąpać w morzu w jednej z wielu zatok. Pod koniec dnia wchodzimy piękną ścieżką do latarni morskiej Gelidonia i tu nocujemy.

Orientacyjny plan dnia obejmuje 2 praktyki dziennie. O świcie miękka praktyka qigong i jogi, potem śniadanie i trekking, sprawy biwakowe i odpoczynek. Wieczorem joga i świadomość ciała.

10 kwietnia

Spotkanie na lotnisku w Antalii, Turcja. Transfer do startowego punktu wyprawy.


Codzienna praktyka, ruch, morze i uważnośc do momentu teraz  pozwoli uwolnić ciało i umysł. Pozwoli odpuścić wszystkie napięcia i głębokie pokłady zmęczenia, co poskutkuje tym, że poczujesz się tak, jakbyś spędziła na urlopie ponad miesiąc! 

To będzie zabawa, to będzie poważna praktyka, to będzie nowe doświadczenie. To będzie coś, co napewno będziesz jeszcze długo wspominać z ciepłym uśmiechem na twarzy :)

 
Praktyka, którą stosujemy, oparta jest nie tylko na aspekcie fizycznym, czyli tradycyjnej jodze, ale również innych współczesnych i pradawnych metodach pracy nad świadomością siebie: medytacjach, psychofizjologii, somatyce Hanny i metodach Feldenkraisa, TRE, qigong. W takim wariancie praktyka dotyka różnych poziomów i przynosi spójny, wyrazisty i długotrwały efekt.
 
Pobyt wsród srodzemnomorskiej przyrody na wyspie przyniesie również efekt głębokiego oczyszczenia ciała. Ogólnorozwojowe zajęcia, zbalansowane i pełnowartościowe pożywienie, krystaliczne powietrze, czyste morze i energetyzujące słońce zrównoważą procesy biochemiczne w organizmie, ale również zbalansują umysł i ducha. Wrócisz dotleniony, opalony, świetlisty i lekki.

GDZIE

CO ZYSKASZ

ORGANIZACJA I TREKKING

ZAPISY

INWESTYCJA I LOTY

RYŻY

PAVEL

O PRAKTYCE

CO ZABRAĆ ZE SOBĄ

PAVEL

CO ZABRAĆ ZE SOBĄ?

CO BĘDZIEMY JEŚĆ?

Jeżeli masz pytania,
skontaktuj się ze mną

Podróż się zaczyna tutaj! 

+48 510 113 743 - Pavel

FORMULARZ KONTAKTOWY

CO BĘDZIEMY JEŚĆ

polityka prywatności

regulamin sklepu

polityka prywatności

regulamin sklepu

regulamin sklepu

polityka prywatności

regulamin sklepu internetowego

polityka prywatności